АНЂЕЛА ЈОСИФОСКИ (виолина)
5. фебруар у 18 часова- Велика сала музичке школе „Коста Манојловић“ у Земуну
10. фебруар у 19 часова- Сала музичке школе “ Исидор Бајић“ у Новом Саду
22. фебруар у 18 часова- Галерија САНУ

Анђела Јосифоски је рођена 2006. године у Београду. Тренутно је пети разред у музичкој школи “Коста Манојловиц”у Земуну у класи проф. Ане Богић. Похађала је семинаре код проф. Доре Шварцберг, Дејана Михаиловића, Зорана Миленковића, Миодрага Богића и Марка Јосифоског.
До сада је имала низ запажених наступа . Добитница је многих награда од којих бисмо издвојили: прву награду на такмичењу гудача „Исидор Бајић“ где је проглашена лауреатом целог такмицења, награду лауреата на фестивалу „Примавера“, прву награду на Републичком такмичењу у дисциплини виолина, као и у оквиру клавирског триа, другу награду на међународном такмичењу Qуинто Вицентино (Италија), другу награду на међународном такмичењу „Петар Коњовић“, прву награду на међународном такмичењу “Стрингфест” у Сремској Митровици и прву награду на такмичењу “Фантаст” (Бечеј). Осим такмичења свирала је на многим манифестацијама као што су: Змајеве дечје игре у Новом Саду, Фестивал пролећа у Београду, Дани европске баштине у Земуну, Дан победе Европе у Скупштини града Београда – у оквиру Арт Линк виртуоза, као и на изложбама наше познате сликарке Јелке Нешковић, на Новогодишњем концерту у Мадленијануму… 2015.године свирала је први пут као солиста с камерним оркестром „Синфониета“ под руководством композитора и диригента проф. Александра Вујића. Од марта 2017. године похађа часове у Бечу код реномиране професорке виолине Доре Шварцберг.