И овог пролећа, у оквиру културне манифестације „Дани Београда“ ученици МШ „Коста Манојловић“ су представили школу на најбољи могући начин. Наиме, на једној од многобројних, отворених сцена, у оквиру пешачке зоне у центру Београда, пред небројеном публиком наши ученици су извели 11 тачака.

Наступали су, хор, солисти камерна дуа и други камерни састави. Разноврсност жанрова, од традиционалне „класике“ преко музике 20 века па све до незаборавних мелодија евергрин музике управо је овај концерт чинио несвакидашњим и посебним.Композицијом „Под сјајем звезда“ у извођењу мешовитог хора под управом маестра Небојше Цвијановића је отворен наступ школе а затим су са ништа мањим жаром наступали солисти и камерна дуа изводећи дела Хендла, Баха, Моцарта, Келера, Леклера, Денза, А.Вебера. Ученици са одсека за соло певање су извели познате арије из опера В.А.Моцарта, Cosi fan tute i Фигарова Женидба а на самом крају вокални мушки терцет је извео композицију L.Denza. Funiculi –funicula уз клавирску пратњу проф. Хелене Гавроске Стојановић.

1)Хор – Под сјајем звезда , диригент, Небојша Цвијановић
2) Јовановић Андреј, 1 ОМШ, обоа, кл.И.Кирн В.А.Моцарт: Валцер
3) Љубичић Анђела, 3 СМШ, саксофон, кл.Б.Вукелић
4) Спасић Јелена (сопран )и Јанковић Силван (тенор) , кл.Н.Ненић , корепетитор – Цонев Изабела, 3 разред СМШ ; А.Вебер: Pie Jesu