У оквиру  Омладинског форума са темом „Актуелни проблеми обезбеђења Евроазијске безбедности“ која је потекла од Организације уговора о колективној безбедности (ОДКБ), одржаној у Београду од 18. до 21. октбра 2017. године, учествовали су ученици и професори наше школе у културно-уметничком делу програма. Концерт је одржан завршног дана у свечаној сали Војне Академије.

Учествовали су:

Милана Продановић, Даница Ђелић, ученице соло певања МШ „Коста Манојловић“ из класе А. Јовановић и Дарко Радовановић, вероучитељ Земунске гимназије – Сплет изворних песама;

Гудачки оркестар професора МШ „Коста Манојловић“ Тамара Грубин, Момчило Матић, Татјана Јокетић, Бојана Дадић, Јелена Вукајловић, Татјана Бошковић Белоти, Александра Кијановић, Невена Пегаз, Бисерка Маровић и Борислав Лаловић – Бојерка и Српкиња;

Вокални ансамбл професора соло певања МШ „Коста Манојловић“ Светлана Вранић, Ана Јовановић, Марко Живковић и Ненад Ненић – Мокрањац VI руковет „Хајдук Вељко“ и

Вероника Мона Богић, ученица виолине из класе Ане Богић – Де Фаља Шпански плес, кл. сарадник Бисерка Маровић.

О догађају:

Омладински форум реализован је кроз низ заједничких научно-образовних, културно-уметничких и спортско-рекреативних активности са циљем размене мишљења и заједничког сагледавања актуелних безбедносних проблема на простору Евроазије, даље изградње и развоја пријатељских односа међу младима из држава чланица ОДКБ (Руске Федерације, Белорусије, Јерменије, Казахстана, Таџикистана и Киргиске Републике) и Републике Србије у области безбедности, образовања, културе и спорта.

Сарадња Школе националне безбедности Војне Академије и МШ „Коста Манојловић“ наставља се уз обострано уважавање.

Захваљујемо се на поверењу и гостопримству професорима, официрима и кадетима Војне Академије Војске Србије, посебно проф. др Мирославу Талијану пуковнику  и мајору Небојши Кљајићу!