Од 27. до 29. априла 2018. у нашој школи је одржано прво Земунско интернационално музичко такмичење (Zemun international music competition – ZIMC), ове године за пијанисте. Такмичење је отворено концертом пијанисте Ловра Марушића из Хрватске, који је био и члан жирија. Поред њега, као странци, такмичаре су оцењивали Алина Кузнецова Владимировна из Русије, Наташа Вељковић из Аустрије и наши, Милена Апић из Новог Сада, Злата Малеш и Драгомир Братић из Београда. Такмичари су дошли из Русије, Црне Горе, Македоније, затим ФМУ-а, Новог Сада, Чачка, из београдских музичких школа „Јенко“, „Вучковић“ и „Славенски“.На завршном концерту су првопласиранима додељене новчане награде, осталим награђеним такмичарима дипломе са жељом да се видимо на следећем такмичењу ZEMUN INTERNATIONAL MUSIC COMPETITION!!!