Никола Здравковић (Ваљево, 1990), завршио је основне и мастер студије клавира са највишом оценом у класи професора Александра Сердара на Факултету музичке уметности у Београду где је тренутно студент завршне године докторских студија. У оквиру доктората бави се тумачењем фантазијског феномена у клавирској музици 19. века. Учествовао је на многобројним такмичењима у земљи и у иностранству на којима је постизао значајне резултате, међу којима се истичу: друго место на Међународном такмичењу у Гориции (2007),  сребрна медаља на Интернационалном конкурсу младих пијаниста у Барлети (2005), звање лауреата на  Фестивалу младих пијаниста у Шапцу (2007), звање лауреата Баховог такмичења у Београду (2000). Свој први солистички концерт одржао је као тринаестогодишњак. Међу најзначајнијим солистичким и камерним наступима издвајају се концерти у Великој сали Коларчевог народног универзитета, Галерији САНУ, Галерији „Прогрес“, Историјском музеју Србије, Атријуму Музеја Војводине, Студентском културном центру у Београду, Галерији АРТГЕТ, Италијанском институту за културу у Београду, Градској већници у Пфафехофену (Немачка) и концерти широм Србије на којима је свирао као најмлађи учесник Националне концертне сезоне под покровитељством Министарства културе Републике Србије. Као камерни  извођач сарађивао је са виолинистом Сретеном Крстићем, концертмајстором Минхенске филхармоније, пијанистом Александром Сердаром, флаутисткињом Ана Маријом Кркулески, гудачким квартетом „Мокрањац“, кларинетисткињом Софијом Молчановом, обоистом Иваном Кирном. Учествовао је на манифестацији „Културно лето Европе” у Пфафенхофену и Минхену (Немачка), Интернационалном фестивалу Piano City Нови Сад, као и на Интернационаланом Пиано Фесту Елецте у Суботици. Усавршавао се на курсевима код професора Паула Бадуре-Шкоде, Мартина Хјуза, Карла Понтена, Баруха Мајера. Сарађивао је са еминентним педагозима – Андреом Лукезинијем (Scuola di musica di Fiesole), Борисом Петрушанским (Accademia Pianistica Internazionale Incontri Col Maestro di Imola), Пиетро Де Маријом (Universität Mozarteum), Роналдом Браутигамом (Hochschule für Musik FHNW, Basel), Корделијом Хофер-Тојч (Universität Mozarteum). Од 2012. године ангажован је као клавирски сарадник у МШ „Коста Манојловић“ у Земуну на дувачком одсеку, а од 2014. године као уредник музичког програма у Историјском музеју Србије.

ПРОГРАМ

Феликс Менделсон: Три фантазије (три каприча) опус 16

Јоханес Брамс: Седам фантазија опус 116

Фредерик Шопен: Полонеза-фантазија опус 61