У среду, 29. априла, у установи културе Гварнеријус одржан је солистички концерт ученика наше школе, Иве и Алексе Ракочевића.

Млади уметници, ученици класе проф. Санде Драмићанин, представили су се публици пажљиво одабраним програмом и зрелим музичким изразом, а клавирска сарадња Укија Оваскаинена употпунила је целокупан доживљај концертне вечери.

Пажљиво одабран програм обухватио је дела истакнутих композитора:
• А. Дворжака
• Ј. Коцијана
• Х. Вијењавског
• К. Сен-Санса
• М. Шнајдер-Трнавског

Током вечери публика је имала прилику да ужива у разноврсном и захтевном репертоару, који су Ива и Алекса извели са великом посвећеношћу, сценском сигурношћу и уметничком зрелошћу. Концерт је протекао у топлој и свечаној атмосфери.

Поносни смо на успех наших ученика и захвални свима који су својим присуством подржали ово лепо музичко вече.