Квизум – музички квиз је пројекат МШ „Коста Манојловић“, чији је идејни творац и аутор Александра Каралић, наставник солфеђа и теорије музке. Ове школске, 2018/2019 године, тачније 23. и 24. марта 2019. године, у МШ „Коста Манојловић“ Београд (Земун), одржан је пети по реду Квизум. По својој структури, Квизум представља екипно, етапно такмичење ученика СМШ из музичких теоретских предмета. Процену, бодовање и рангирање такмичара, елиминацијом трочланих екипа током три етапе, вршио је четворочлани жири, састављен од еминентних наставника београдских средњих музичких школа:

• Сања Булбић, председник жирија – МШ „Даворин Јенко“
  • мр Оливера Николић – МШ „Стакновић“
  • Катарина Павловић – МШ „Ватрослав Лисински“
  • мр Оливера Стамболић – МШ „Коста Манојловић“

Такмичењу је приступило укупно 5 екипа из 3 средње музичке школе:

• МШ „Петар Кранчевић“ из Сремске Митровице (екипа „Понизилице“)
  • МШ „Мокрањац“ из Београда (екипа „Консонантна децима“)
  • МШ „Коста Манојловић“ из Београда (Земун) (екипе „Keyboard“, „Велика терца“ и „Cantus Firmus“)

Учешћем екипе из Сремске Митровице, Квизум је ове године по први пут изашао из оквира београдског округа средњих музичких школа.

Три екипе из МШ „Коста Манојловић“ из Београда (Земун) чинило је укупно 9 ученика, који су екипно освојили прво, друго и пето место.

ЕКИПА „Cantus Firmus“ – прво место (и награда):

• Ритан Лара (II разред)
  • Пешић Владимир (III разред)
  • Јанковић Алекса (IV разред)

ЕКИПА „Велика терца“ – друго место:

• Ћалић Стефан (II разред)
  • Јаковљевић Андрија (III разред)
  • Младеновић Јован (IV разред)

ЕКИПА „Keyboard“ – пето место:

• Опачић Милица (II разред)
  • Анастасијевић Никола (III разред)
  • Милосављевић Огњен (IV разред)

Нарочито стручно и професионално показали су се ученици I, II и III разреда СМШ – одсек музичке продукције, који су својом способношћу i ynawem омогућили аудио-визуелну презентацију целог догађаја. Ученици који су заслужни за техничку оствареност пројекта су:

• Поповић Петар (I разред)
  • Јосиповић Стефан (II разред)
  • Величковић Марко (II разред)
  • Микушка Лена (III разред)
  • Терзић Нађа (III разред)

Сумирањем резултата, долази се до закључка да је пројекат Квизум у свим својим сегментима у потпуности остварен, а сходно плановима, припремама и реализацији предвиђеним Годишњим планом рада школе.