Четврта Уметничко-образовна конференција „Култура повезница Србије и света“

У свечаној сали наше школе 3. и 4. јула 2024. је одржана 4. Уметничко-образовна конференција „Култура повезница Србије и света“ коју је организовало Удружење музичара „Музичко сазвежђе“, а модератори конференције су били Данијела Ракић и Алекса Мирковић.
Као и предходних година конференцију је подржало Министарство културе Републике Србије, Туристичка организација Београда, наша школа и родитељи ученика из класе проф. Данијеле Ракић.
На конференцији су уживо и у онлајн формату наступили сјајни гости из Јуриј Гуревич и Аркадиј Шкворов (Русија), Лидија Скачко (Белорусија), Александра Каралић и Алекса Мирковић (Србија), Јука Пека Кусела (Финска), Александра Цума (Грчка) и Сања Нухановић (Хрватска). На предавањима смо сазнали много о образовању и уметности у тим земљама.
Концерт отварања је подржан најтрофејнијим ученицима наше школе из класа Александре Кијановић, Санде Драмићанин, Александра Буркерта, Ненада Ненића и Данијеле Ракић, уз клавирску сарадњу Смиље Јосифовски.

Договорени су нови пројекти и сусрети са овогодишњим предавачима.