Донација рачунара Фондације „Алек Кавчић“ и Математичке гимназије

Математичка гимназија и Фондација „Алек Кавчић“ и ове године су наставили са акцијом донирања рачунара школама у Србији. Задатак овог пројекта се састоји у томе да Фондација „Алек Кавчић“ сваке године поклони Математичкој гимназији 20 најсавременијих рачунара, а Математичка гимназија да поклони 20 рачунара које је добила претходне године од Фондације „Алек Кавчић“ школама у Србији, са циљем да се знање дели и помогне другима како би се унапредио систем образовања.
Прва школа којој је уручено пет рачунара са пратећом опремом и софтвером је Музичка школа „Коста Манојловић“ у Земуну. Рачунаре ћемо користити за реализацију наставе на одсеку за музичку продукцију и обраду звука.
Захваљујемо се Фодацији „Алек Кавчић“ која је покренула ову акцију, директорици МГ проф. Мирјани Катић и проф. Жељку Лежаји на издвојеном времену да рачунаре припреми.