ТРЕЋИ МЕЂУНАРОДНИ ДЕЧИЈИ КУЛТУРНИ ФОРУМ, МОСКВА, РУСКА ФЕДЕРАЦИЈА

У периоду од 22. до 24. августа, ученици наше школе Андрија Петричевић ученик 2. разреда СМШ, и Ћосић Михајло ученик 3. разреда СМШ, су били представници Србије на Трећем Међународном дечијем културном форуму у Москви, Русија.
Тродневни форум је угостио 3000 деце узраста од 12 до 17 година из Русије и 14 земаља света. Предавања, мастер-класови, школе плеса, цртање, театар, концерти, сусрети са најпознатијим редитељима, глумцима…. су само неке од активности које су реализоване у Дому пионира у Москви.
Андрија Петричевић из класе Стефана Ушљебрке наступио је на Концерту учесника форума а Ћосић Михајло из класе Данијеле Ракић је наступио на Концерту пријатељства што је имало веома леп пријем код публике. Наши ученици су дали интервју и за државну телевизију.
Независно од форума Андрија и Михајло су одржали концерт у центру Москве у сали која се налази у оквиру Скрјабиновог музеја. На почетку концерта се обратио директор Канцеларије за јавну и културну дипломатију Владе Републике Србије Арно Гујон и пожелео срећу на наступу, нагласивши да је култура оно што зближава људе а да су наши ученици понос Србије. Изузетно акустична сала је била препуна, са много српске дијаспоре и људи који воле Србију. Концерт је изазвао бурне овације, честитања и емоције.