Драги пријатељи школе,

Упознајте Јелисавету Николић, ученицу генерације у средњој музичкој школи.

Дошла је у школу први пут у музичко забавиште као девојчица од шест година. Са осам година је уписала виолину у класи проф. Јелене Вукајловић и са њом је одрасла и прошла своје почетке. Као мало старија, у средњој школи се предомислила, те је прешла са виолине на виолу у другој години, и тако је порасла са проф. Александром Кијановић. “Виола је тако нежна, звучи као људски глас, могу да свирам и виолину и виолончело када пожелим кроз њу”, тако се заљубила у тај инструмент. Али, и сада, и ако је завршила образовање као матурант школе, и даље ће бити њен ђак на соло певању. Она ужива у томе да се музички изражава на који год начин осећа да може. Бројна такмичења и прве награде су само прилике за њу да помера своје границе, а највише ужива у наступима на бројним концертима у школи, Коларцу, Филхармонији, и многим другим културним местима у Београду и другим градовима у земљи и иностранству. Било као солиста, било као члан камерних ансамбала, свако преношење музике је за њу неисцрпни извор инспирације.