Празне или полупразне дворане у којима се одржавају такмичења, желели смо да заменимо концертом, који је понуђен нашим пријатељима из Зајечарске музичке школе „Стеван Мокрањац“.

На обострану иницијативу, 11.маја у вечерњем термину у концертној сали школе Мокрањац представио се клавирски одсек наше школе делима Баха, Бетовена, Шумана, Рахмањинова, Шостаковича, Дебисија… У доброј атмосфери наши млади клавиристи су веома инспирисано изводили дела, што је поздрављано громким аплаузима публике и честим узвицима БРАВО!!

Сви до једног су враћани на сцену на поновни поклон публици, што им је дало за право да су својом унутрашњом енергијом успоставили прави контакт са клавиром, композицијом и публиком. Након овог концерта и ми и домаћини смо сигурни да ћемо наставити да овакав начин сарадње.

На повратку у Земун и нашу школу, обогатили смо се кратким обиласцима Фелиx Ромулијане старог града саграђеног у част мајке императора Галерија- Ромуле и изворишта реке Грзе

Синиша Радојчић, професор клавира и шеф клавирског одсека.

ФОТОГРАФИЈЕ: