Оркестар хармоника наше средње школе „Костаман“, наступио је 11. новембра 2022. године на концерту „У част предака, за будућност потомака“ на великој сцени МТС дворане у Београду.
Био је ово први у низу од четири задужбинарска концерата крфског симфонијског оркестра „Микис Теодоракис“, филхармоније „Лиападес“, хора „Михалис Каподистријас“ са гостима, који имају за циљ прикупљање средстава за изградњу дечијег образовног кампа на овом чаробном грчком острву, у којем би, „стопама предака“ деца из Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине, најбољи ученици, видела, доживела и научила историју на месту на којем се она догодила.
Било је ово вече уметности, вече музике и човекољубља, проткано дубоким емоцијама.
Заједно са осталим гостима, музичко- вокалним саставом „Света Србија“ и хором манастира Пресвете Богородице Тројеручице, радо смо се придружили грчким уметницима на сцени и са великим жаром извели наш програм пред пуном салом МТС дворане.