На Фестивалу „Music and More Summer Fest“ који је одржан од 1. до 14. августа у Требињу, ове године је по први пут организовано међународно такмичење за које је на основу снимка одабрано 7 финалиста. Међу њима си била и два ученика школе – Анђела Јосифоски (из класе Александре Кијановић) и Сергеј Чавић (из класе Радојке Ивановић). Због процедуре за издавање визе Сергеј Чаваић није могао да присуствује такмичењу, а од шесторо финалиста, троје награђених је свирало барокни концерт уз пратњу оркестра и континуа који је Сергеј свирао на завршном концерту. Анђела Јосифоски је освојила прву награду која подразумева и новчану награду од 1000 америчких долара. Другу награду је добио Нокс Оуки (студент клавира из САД), а трећу награду Изабел Пини (студент виолине из САД). Поред такмичарског дела, учесници фестивала су похађали мастеркласове, а такође су имали прилику да наступају соло, у камерним саставима и као чланови оркестра. Поред разних локација у Требињу, наступили су и у Мостару.