У свечаној сали Позоришта у Старој Пазови 13.11. 2022. године заједно са гостима из Грчке са острва Крф, ученици наше школе су наступили на Концерту „У част предака, за будућност потомака“. Овај концерт је представио садашњост која ће нам као неки каледиоскоп показати слике онога што је било, и пут у будућност којој стремимо. Концерт је приказао плетеницу љубави и шареницу човекољубља, као некада наши предци, потомци оних Крфљана и Срба који су пре 106 година зауставили зло време и учинили га племенитим својим делима милосрђа, гостопримства, окрепљења са једне стране и жртвом, поштовањем, скромношћу, родољубљем и сетом за Отаџбином.
Концерт је реализован уз помоћ православног спортског удружења „Свети Срб и ја“ и Крфског удружења грчко-српског пријатељства.
Из наше школе на концерту су наступили камерни састави из класе проф. Данијеле Ракић:
– Квартет „Нова визија“ – Симовић Лазар 3. разред СМШ, Јончић Лазар 3. разред СМШ, Блануша Маја 3. разред СМШ и Петровић Димитрије 4. разред СМШ
– Трио – Ћосић Михајло 2. разред СМШ, Панић Ирена 1. разред СМШ и Станојевић Лазар 2. разред СМШ
– Дуо „ДИ“- Панић Ирена 1. разред СМШ и Петровић Димитрије 4. разред СМШ
– Дуо “ 2 Л“- Симовић Лазар 3. разред СМШ, Јончић Лазар 3. разред СМШ