Музичка академија Источно Сарајево је носилац пројекта под насловом „Акордеон Арт Плус“. То подразумева организовање по 13. пут такмичења у дисциплини хармонике и 5. пут такмичења клавириста. Како је само такмичење од националног интереса Републике Српске, домаћини се веома труде да привуку пажњу како домаће тако и иностране јавности. Хармоникаши и пијанисти који су учествовали ове године на овом фестивалу такмичарског карактера бранили су боје својих земаља: Мађарске, Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске, Црне Горе, Литваније и Словеније. Клавирски међунарнодни жири је по речима како организатора тако и учесника, веома строго процењивао наступе и тиме повисио рејтинг самог догађаја.
На овом такмичењу су учествовали и ученици наше школе, одсека клавира и то из класе проф. Синише Радојчића. Свако у својој категорији се борио за што већи број поена и добар пласман. Са великим задовољством можемо рећи да су ученици из класе проф. Синише Радојчића постигли изванредне резултате и достојно представили како себе, своју класу и школу, тако и земљу из које долазе.
Ево и резултата:
🔶 Ђуричић Василије, 3. разред ОМШ – 1. награда