„Земун од речи, Земун од снова“

Дан 5. новембар уписан је златним словима у историју Земуна, то је дан ослобођења Земуна у Првом светском рату, када је после два века престала владавина Хабсбуршке монархије у нашим крајевима. Уласком у Земун на овај дан, далеке 1918. године, српска војска извојевала је слободу за свој народ, за свој Земун.
На централној прослави – Свечаној седници Скупштине градске општине Земун, 5. новембра 2022. године, у Опери и театру ”Мадленианум” представили су се ученици наше музичке школе.
Празник општине употпуњен је пригодним уметничким програмом, концертом оркестра хармоника СМШ ”KОСТАМАН” под диригентском палицом професорке Блаженке Биочић, који је још једном, својим блиставим наступом подигавши публику на ноге, поздрављен бурним аплаузима.
Прослави Празника општине Земун присуствовали су представници државних институција, верских заједница, као и привредници и многобројни грађани Земуна.