Наша ученица Анђела Јосифоски је у периоду од 15. до 22. августа 2021. похађала семинар виоле на престижној Мењухин академији у Швајцарској која се ове године одржавала у предивном граду Гштаду. У великој конкуренцији младих музичара из разних земаља (Кина, Јапан, Шпанија, Португалија, Русија, САД, Француска, Швајцарска), а на основу послатог снимка, одабрана је да добије пуну стипендију за мастерклас, и то као најмлађи полазник. Радила је са реномираним уметницима Жераром Косеом (Француска) и Иваном Вукчевићем (Швајцарска) од којих је добила велике похвале, као и драгоцене савете за даљи развој.
Анђела је ученица првог разреда средње школе виоле у класи проф. Александре Кијановић и трећег разреда средње школе виолине у класи проф. Санде Драмићанин. Честитамо јој на преданом раду и желимо још пуно оваквих музичких путовања!